موسسه و دانشگاه غیر انتفاعی غیر دولتی علوم توسعه آریا گرمسار


معرفی موسسه آموزش عالی علوم و توسعه آریا

چنانچه هنوز درباره تحصیل در دانشگاه علوم و توسعه آریا تحقیق می کنید، مهم است بدانید این موسسه، دانشگاهی آینده نگر، نوآور و از نوع پژوهش محور است که در رشته های فنی و مهندسی عمران، صنایع، کامپیوتر و معماری همسو با ابتکارات پایایی؛ توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی، حفظ منابع و سلامت محیط زیست ایران با اعتباری ملی و بین المللی به منظور آفرینش و آموزش دانش، ارتقای پژوهش و گسترش و ترویج فرهنگ کاربردی در جهت شکل گیری روند فرهنگ رفتاری دوران فراصنعتی در کشور تاسیس شده است.

رویکرد نوین آموزش پویا

دانشگاه علوم و توسعه آریا برای آموزش و ارتقای سطح دانش دانشجویان خود از رویکرد آموزشی پویا که نظامی است نوین، جامع گرا، دانش بنیان، انسان محور و آینده نگر پیروی می کند. این رویکرد در راستای شایسته­ پروری مبتنی بر عملکرد دو نوع نرون شنیداری و نرون دیداری، اجرایی مغز انسان و بهره گیری از ابزارهای تکنولوژی آموزش در جهت ارتقای دانش تئوری و شکل­ گیری حافظه حرکتی (دانش مهارت اجرایی) متناسب با استعدادهای فردی و به چالش کشیدن آنها مبتنی بر ارزشهای ایران اسلامی برای آماده شدنشان برای ورود به بازار رقابتی کار با ساختار اقتصاد فراصنعتی به عنوان شهروندان جامعه گلوبال بهره می گیرد.

موسسه با تفکری باز، رویکردی هلستیک به نظام آموزشی، پژوهشی و فرهنگ سازی به منظور آموزش دانشجویان به عنوان انسان گلوبال، با فرهنگی فراملی، متفکری منتقد و محققی آینده نگر، مسئولی متخصص، متعهد و مدیری مدبر و خلاق برای مدیریت برنامه ریزی بر پایه سناریو ها و رهبری خردورز با ارتباطات موثر و کارا در جهت هدایت ایرانی پیشرفته به سوی رهبری آینده های متفاوت کوشش می نماید.

ماموريت موسسه (Mission ) :

تلاش موسسه آفرینش و آموزش دانش و ارایه خدمات آموزشی، پژوهشی و مدیریت ارتقاء و ترویج فرهنگ کاربردی و تضمين كيفيت ارتقای دانش و یادگیری منطبق با استانداردهاي وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بگونه اي علمي و بيطرفانه، با هدف سطح بالای دانش فارغ التحصیلان برای بیشترین قبولی در دوره های تحصیلات تکمیلی. ارتقای دانایی هیئت علمی و ساير ذينفعان (مردم جامعه، كاركنان موسسه) با بكارگيري نيروي انساني جوان مجرب و متخصص، همراه با رعايت اخلاق حرفه اي و اصل رازداري در جهت پاسخگویی به نیاز های ملی و منطقه و جهان گلوبال فراصنعتی قرن بیست و یکم می باشد.

رسالت موسسه:

موسسه متکی بر تفکر کوانتمی، دیدگاهی آینده نگر، و با مدیریتی فرایند محور به برنامه ریزی سناریوهای آینده های متفاوت، متعهد به تولید دانش، کار، سرمایه و آموزش دانش و مدیریت رشد، پیشرفت و گسترش دانش تئوری به عنوان منبع استراتژی نوین در نوآوری تکنولوژی و مهندسی است. موسسه در جهت تمرکز هم اندیشی و همگرایی با سایر نخبگان دانش بنیان، تکنوگرا و حرفه کار برای ایجاد هارمونی و هم افزایی فرهنگ رفتاری در عرضه کردن نتایج و دست آورد های تحقیقات کاربردی به بازار اقتصاد گلوبال برای پاسخگوی به چالشهای بزرگ پیش روی پایایی؛ توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی، حفظ منابع، سلامت محیط زیست ایران کوشش می نماید.

چشم انداز (Vision) :

موسسه بر آن است تا با ارتقای دانایی(دانش و توانایی) هیئت علمی و تعلیم دانش کاربردی كاركنان موسسه و استقرار سيستم آموزشی پویا و استاندارد هاي موثر، كارا و مطلوب پیشرفت دانشجویان و با ارتقاء گريد موسسه بتوانيم تعداد دانشجویان خود را توسعه داده و در اين راستا با مناسبترين كيفيت، كوتاه ترين زمان و كمترين هزينه گام برداريم و تاكيد خواهيم داشت بر منعطف ساختن موسسه و دانشجویان به منظور گسترش فعاليت در زمينه هاي مرتبط.

ارزش هاي محوري (Core Values):

· دانشجویان یا مشترکين: صداقت، دقت، خلاقیت، انعطاف، کیفیت و سرعت در قبال دانشجویان به عنوان مشترکين همراه با تعهد نسبت به درك خواسته هاي آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مشترکین و تلاش براي دستيابي به آنها

· اعضای هیئت علمی: ايجاد زير ساختهاي مناسب جهت ارتقاء دانش علمی، توانایی پژوهشی و سهيم نمودن آنها در افزايش سود سازمان و ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش

· كاركنان: ايجاد زير ساختهاي مناسب جهت تعلیم و ارتقاء دانش کاربردی كاركنان و سهيم نمودن آنها در افزايش سود سازمان حفظ کیفیت برتر موسسه

· جامعه: ما اعتقاد داريم كارفرمايان اصلي، دانشجویان نهايي هستند پس توجه ويژه به حقوق دانشجویان را وظيفه خود مي دانيم

· صاحبان سهام: تاكيد بر تضمين منافع و مصالح صاحبان سرمايه بوسيله تسريع همه جانبه در روند سودآوري همسو با حفظ کیفیت

آرمان مشترك: عزم راسخ انسجام اركان موسسه جهت دستيابي به استراتژي بهبود مستمر فرآيندهاي موسسه و رفع مغايرتهاي مشاهده شده و حركت به سمت نقص صفر در فرآيندهاي موسسه

گروه ها و مدیریت آموزشی

موسسه علوم وتوسعه آریا با مجوز رسمی و قطعی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز131628/22 از طریق سازمان سنجش کشور و آزمون سراسری دانشجو در رشته های مختلف زیر می پذیرد:

( آیین نامه آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و نا پیوسته مصوب جلسه 399 مورخ 14/02/1376 مراجعه شود)

گروه مهندسی عمران

کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژي عمران عمران

کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران ساختمان

کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمراننقشه برداری

کاردانی پیوسته کارهای ساختمانی

کاردانی پیوسته کارهای بتنی

گروه مهندسی صنایع

کارشناسی ناپیوسته مهندس صنایع ایمنی صنتی و محیط کار

گروه معماری

کارشناسی ناپیوسته معماری

کاردانی پیوسته نقشه کشی معماری

گروه کامپیوتر

کاردانی پیوسته کامپیوتر- فرم افزار

گروه ریاضیات و فیزیک

امورفوق برنامه و آموزش های آزاد

آموزش از راه دور؛ آموزش های الکترونیکی، دروس اینترنتی، کنفرانس های آموزشی روی خط،

دوره های حرفه ای کوتاه مدت؛ دوره های آموزشی نظام مهندسی، دوره های آموزشی گواهی نامه موسسه بین المللی بتن ACI ، دوره های تقویتی، آموزش زبان انگلیسی، سایت کامپیوتر

استعدادهای درخشان

امکانات آموزشی

مؤسسه در فضایی بیش از 2500 متر مربع در چهار طبقه، مناسب برای بیش از 2000 نفر دانشجو در شهرستان گرمسار 70 کیلو متر در شرق تهران، با امکانات تخصصی آموزشی و پژوهشی نظیر آزمایشگاه های مواد، مصالح، سیمان، بتن و خاک، و کارگاه های متفاوت میباشد. دارای امکانات رفاهی نظیر فضای عمومی، بوفه، سلف سرویس، نماز خانه و محل مطالعه خواهران و برادران، سایت کامپیوتر، اینترنت وایرلس رایگان، کتابخانه، رستوران، فروشگاه، سرویس برای رفت و آمد دانشجویان، فضای ورزشی و تفریحی برای دانشجویان عزیز میباشد و نیز دارای امکانات خوابگاه های خصوصی است.

امکانات پژوهش و فناوری

هدف موسسه از پژوهش؛ مدیریت اجرایی طرحی است نو و پویا، جامع گرا با تفکری کوانتمی و دیدگاهی آینده نگرانه و برنامه ریزی بر پایه سناریوهای آینده های متفاوت در جهت پیاده کردن رویکردی پویا برای بستر سازی مناسب ارتقای دانش زبدگان و پرورش نخبگان محقق و متخصص و توسعه نوآوری راه حل هایی برای چالشهای پیش روی کشور، منطقه و جهان گلوبال می باشد.

معاونت پژوهشی موسسه با مشارکت مرکز تحقیقات بتن و پشتیبانی موسسه بین المللی بتن قاره آمریکا و حمایت شرکتهای وند شیمی و اسفالت طوس اقدام به تشکیل تمرکز هم اندیشی و همگرایی برای ایجاد هم افزایی مشارکتی در تدوین و تهیه طرح توسعه 5 ساله موسسه همسو با افق چشم انداز ایران پیشرفته سال 1404 و نظام نوین پژوهشی کشور و مدیریت برنامه ریزی فعالیت های تحقیقات بنیادی و کاربردی موسسه در جهت پایایی؛ توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی را رهبری می نماید.

امکانات آزمایشگاهی

آزمایشگاه های موسسه به نام شرکت آسفالت طوس

دانشگاه علوم و توسعه آریا با مشارکت مرکزتحقیقات بتن "متب"، با حمایت شرکت های وند شیمی ساختمان و آسفالت طوس و پشتیبانی موسسه بین المللی بتن ACI متکی بر دانش و دانایی محققان ایرانی، بین المللی و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاه های مواد، مصالح، بتن، خاک، و کارگاه های مختلف خود، و بهره گیری از مدیریت سیستمی در تمرکز هم اندیشی، همکاری دانشگاه و صنعت در کنسرسیوم های مختلف برای ایجاد هارمونی و هم افزایی بیشتر در نوآوری، تحقیقات، آفربنش دانش، تدوین استانداردهای ملی، بین المللی و آموزش و ارتقای سطح دانش تئوری، انتقال دانش مهارت های فنی و شایسته پروری، مدیریت ارتقاء، گسترش و ترویج فرهنگ گلوبال رفتاری و کاربردی دانشجویان مشغول به تحصیل در این موسسه کوشش می نماید.

شرایط پذیرش در موسسه

پذیرش دانشجو درموسسه مانند سایر دانشگاه‎ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق آزمون سراسری صورت می‎پذیرد. پذیرفته‎شدگان از مرحله ثبت‎نام تا مرحله فراغت از تحصیل از کلیه جهات آموزشی، دانشجویی، انضباطی، پرداخت شهریه و ... تابع مقررات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‎باشند.


برچسب‌ها: معرفی موسسه آموزش عالی علوم و توسعه آریا
نوشته شده توسط امین رحمتی در ساعت 20:45 | لینک  |